Klimatyzatory i Pompy ciepła Toshiba

Inwertery

Technologia inwerterowa

Urządzenia wchodzące w skład linii produktów mieszkaniowych Toshiba oparte są o wyrafinową technologię inwerterową.Technologia inwerterowa Toshiba

Innowacyjna technologia hybrydowego inwertera DC Toshiba zapewnia równomierną pracę sprężarki – serca klimatyzatora. Jest to możliwe, ponieważ sterowanie wydajnością klimatyzatora polega na zmianie częstotliwości lub natężenia prądu zasilającego.

Jak wygląda to w praktyce? Gdy temperatura pomieszczenia odbiega od temperatury nastawy, klimatyzator pracuje z maksymalną wydajnością, by osiągnąć komfortową temperaturę. A kiedy do tego dojdzie, wydajność regulowana jest precyzyjnie tak, by utrzymać pożądaną temperaturę.

Świeże powietrze w zgodzie z naturą

Komfort klimatyczny w mieszkaniu to nie tylko temperatura, ale przede wszystkim jakość powietrza. Klimatyzatory Toshiba posiadają wiele stopni filtracji i dodatkowych funkcji np. wstępne uzdatnianie, usuwanie drobnych cząsteczek, wirusów, bakterii i alergenów, jak również całkowite oczyszczanie.

Stosując nawet najbardziej zaawansowane technologie, Toshiba spełnia wszystkie regulacje prawne dotyczące kontrolowania emisji czynnika chłodniczego do atmosfery.

Funkcje klimatyzatorów

 

Jeden dotyk - pełnia komfortu

Wstępnie zaprogramowane ustawienia, opracowane przez techników firmy Toshiba, w celu zaoferowania odpowiedniej kombinacji komfortu i oszczędności energii.

Komfortowy sen

Dla utrzymania najlepszego poziomu komfortu podczas snu, temperatura zostanie podwyższona o jeden stopień po jednej godzinie oraz o drugi stopień po upływie dwóch godzin. Następnie pozostanie w tej temperaturze aż do rana.

Tryb Eko

Posnosi / obniża temperaturę automatycznie, aby zapobiec nadmiernemu wychłodzeniu, a także podwyższeniu kosztów energii elektrycznej.

Wersja NORDIC

Przy uruchomieniu klimatyzatora w okresie zimowym przy ustawieniu low-heat, temperatura w pomieszczeniu utrzymywana jest na poziomie około 8°C, co zmniejsza ryzyko zamarznięcia wody wewnątrz instalacji. Aby temu zapobiec, jednostka zewnętrzna jest wyposażona w grzałkę.

Funkcja Samooczyszczania

Funkcja Samooczyszczania Toshiba ma za zadanie zmniejszenie wilgotności, która przyczynia się do powstawania pleśni wewnątrz klimatyzatora. Ten zaawansowany system redukuje wilgoć w wymienniku i jest uruchamiany, kiedy urządzenie nie pracuje. Wewnętrzny wentylator uruchamia się samoczynnie na 20 minut, w celu osuszenia klimatyzatora.

Tryb wyboru mocy

Funkcja ta pomaga z łatwością ograniczyć zużycie energii elektrycznej dla pełnego komfortu w życiu codziennym. Tryb wyboru zasilania jest pierwotnie ustawiony na 100%, a sprężarka pracuje na normalnym prądzie znamionowym.

Po ustawieniu na 75% sprężarka ograniczy pracę do 75% poboru prądu. To samo ma miejsce przy ustawieniu pracy na 50%. Maksymalne korzyści uzyskuje się ustawiając najmniejszy, ale optymalny dla zachowania komfortu procent, dzięki czemu uzyskuje się większe oszczędności energii elektrycznej. Ponadto zapobiega to przeciążeniom w instalacji elektrycznej, gdy jednocześnie pracują inne urządzenia.

Twoje preferencje

Tryb ten pozwala użytkownikowi na ustawienie swoich indywidualnych ustawień i przywrócenie ich jednym naciśnięciem przycisku. Funkcje, które mogą być zapamiętane to: tryb pracy, temperatura, ustawienia timera start/stop (w tym wybór Auto), Hi Power, Tryb Eko, cicha praca.

Multi Split

System Multi Split sprawdzi się doskonale w sytuacji, gdy trzeba klimatyzować kilka pomieszczeń jednym systemem. Sypialnia i pokój dziecka, czy też dwie sypialnie i gabinet mogą być klimatyzowane przy zastosowaniu jednej jednostki zewnętrznej, która może współpracować z 2,3,4 czy nawet 5 jednostkami wewnętrznymi. Klienci doceniają kompaktowe rozmiary i elegancji design jednostek wewnętrznych, które pasują do każdego rodzaju wnętrz.

Wysoka jakość i oszczędność

Systemy Multi Split Toshiba charakteryzują się dużą efektywnością energetyczną przy obniżonych kosztach eksploatacji. Jednostka zewnętrzna Multi Split 5:1 osiągnęła znakomity COP 4,24 w warunkach nominalnych, a wyższy w warunkach częściowego obciążenia.

Klimatyzatory Multi Split Toshiba

Dodatkową zaletą systemów jest łatwość transportu i krótki czas instalacji, a także duże możliwości co do umiejscowienia klimatyzatorów w budynku dzięki dużej długości rurociągu.

Komfort

Klimatyzatory Toshiba to nie tylko wysoka jakość powietrza i duża energooszczędność, ale też dbałość o środowisko naturalne oraz cicha praca.

Klimatyzatory MultiSPlit Toshiba

Klienci nie muszą obawiać się hałasu pochodzącego z klimatyzatora pracującego w czasie ich snu. Jednostki wewnętrzne posiadają udoskonalony tryb cichej pracy wykorzystujący specjalne czujniki i algorytmy, które czuwają nad dostosowaniem parametrów.

Pompy ciepła

Ciepło z powietrza

Ogrzewanie w oparciu o paliwa kopalne czy energię elektryczną przyczyniają się do emisji szkodliwego dla środowiska CO2. Tradycyjne rozwiązania są również kosztowne.

Pompa ciepła Toshiba Estia jest rozwiązaniem typu powietrze-woda, które wykorzystuje powietrze jako źródło energii. Ogrzewanie budynku za pomocą pompy ciepła Toshiba Estia jest wydajne energetycznie, bezpieczne dla środowiska, a także opłacalne.

Toshiba proponuje kompletny system zaprojektowany w celu zapewnienia odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach i dostarczenia ciepłej wody użytkowej, umożliwiając przy tym klimatyzowanie w cieplejszych porach roku.

Najlepsza sprawność energetyczna w swojej klasie – COP 4,88*

Dzięki zastosowaniu technologii inwerterowej pompy ciepła Toshiba Estia produkują odpowiednią ilość energii cieplnej wykorzystując do tego celu Pompy Ciepła Toshiba Estiaminimalną ilość energii elektrycznej.

Zaawansowany system sterowania Toshiba czuwa nad tym, by temperatura ciepłej wody była zoptymalizowana i dostosowana do temperatury zewnętrznej. System zarządzania temperaturą sprawia, że latem pompa ciepła automatycznie zmniejsza temperaturę wody, a zimą – odwrotnie.

Dlaczego warto wybrać pompę Toshiba Estia? Komfort użytkowania i niższe rachunki za energię elektryczną to w dużym uproszczeniu najważniejsze argumenty.

Szczegółowe informacje dotyczące pomp ciepła Toshiba Estia znajdą Państwo na specjalnej stronie produktowej www.toshiba-estia.pl.

  • RozwiązaniaMIESZKANIOWE, KOMERCYJNE, BIZNESOWE
  • Elastyczność i trwałośćINSTALACJI I URZĄDZEŃ
  • Sprzedaż urządzeń601 821 128
  • Serwis i montaż601 554 477