Klimatyzatory i Pompy ciepła Toshiba

Systemy VRF

Systemy VRF Toshiba są niezawodne dzięki zaawansowanej i innowacyjnej technologii Toshiba.

Jednostki zewnętrzne:

 

SMMS-i

Podwójne sprężarki rotacyjne oraz zaawansowane sterowanie inwerterowe zapewniają elastyczność pracy oraz energooszczędnośćJednostka zewnętrzna systemu VRF Toshiba

MiNi-SMMS

Mały i kompaktowy system, idealny dla niewielkich rozwiązań komercyjnych i mieszkaniowych. Mieszczą się nawet na balkonie

SHRM-i

Jednoczesna praca w trybie chłodzenia i grzania przy zachowania wysokich współczynników energooszczędności. Możliwość stosowania w ograniczonej przestrzeni dzięki kompaktowemu kontrolerowi przepływu.

 

Jednostki wewnętrzne:

 

Jednostki kasetonowe

Sprawdzą się w budynkach z podwieszanymi sufitami, pasują do standardowych paneli sufitowych. Dostępne są różne typy jednostek kasetonowych: 4-drogowa 600x600, 1-drogowa oraz 2-drogowa.Jednostka kanałowa systemu VRF Toshiba

Jednostki kanałowe

Toshiba zaprojektowała kilka rodzajów jednostek kanałowych, w zależności od zastosowania – biura (kanały standardowe), hotele (kanały płaskie), pomieszczenia typu open-space (kanały o podwyższonym sprężu).

Jednostki ścienne i podsufitowe

Przeznaczone do budynków, w których nie ma podwieszanych sufitów. Nowoczesne wzornictwo, niski poziom głośności, wysokiej jakości filtracja.

Jednostki typu konsola wolnostojąca

W tego typu rozwiązaniu jednostka wewnętrzna umieszczona jest na podłodze. Dostępne opcje to konsola do zabudowy, jednostka w obudowie oraz tzw. „słupki”, idealne do montażu na wąskich ścianach lub w narożnikach.

 

Zalety układów VRF Tohiba:

 

Podwójna sprężarka rotacyjna DC

Doskonała wydajność w warunkach obciążenia częściowego, niższe sezonowe zużycie energii w porównaniu z konwencjonalną sprężarką rotacyjną.

Optymalna kontrola czynnika chłodniczego

Nawet przy układach składających się z wielu jednostek wewnętrznych oraz przy dużych różnicach wysokości między nimi, czynnik chłodniczy przepływa w optymalnych ilościach dzięki czujnikom temperatury oraz otwarciu zaworu PMV.

Uproszczone projektowanie instalacji

Długość instalacji pomiędzy jednostką zewnętrzną i wewnętrzną jest maksymalnie skrócona dzięki zastosowaniu rozdzielaczy w kształcie litery Y. Dzięki temu układ potrzebuje mniejszych ilości czynnika chłodniczego, a instalacja wymaga mniej materiałów.

Wysoka elastyczność instalacjiVRF Toshiba - instalacja do 40m

Możliwa różnica wysokości między jednostkami wynosi aż 40 metrów, co umożliwia stosowanie systemu nawet w 11-piętrowych budynkach.

Efektywne zarządzanie powietrzem

Jednostki zewnętrzne Toshiba posiadają specjalnie opatentowane łopatki wentylatora oraz silniki napędowe o wysokiej mocy – oznacza to polepszenie ilości i prędkości przepływającego powietrza przy ograniczonym do minimum hałasie.

 

Rekuperatory

Budynki, w których przebywa duża liczba ludzi wymagają nie tylko klimatyzacji, ale przede wszystkim sprawnej wentylacji, która zadba o jakość powietrza na dużych powierzchniach. Kuchnie, szpitale, laboratoria czy inne budynki z pomieszczeniami o zróżnicowanych potrzebach wentylacyjnych wymagają odpowiedniej równowagi pomiędzy powietrzem nawiewanym, a usuwanym, dzięki czemu niepożądane zapachy i wilgoć nie będą dostawać się do innych pomieszczeń.

Zasada działania wymiennika ciepła

Schemat działania rekuperatora Toshiba OA - świeże powietrze zewnętrzne

SA - świeże powietrze nawiewane

RA - powietrze powrotne

EA - powietrze wywiewane

Wymiennik ciepła odzyskuje do 75% ciepła i wilgoci z wywiewanego powietrza i przekazuje je do nawiewanego świeżego powietrza zewnętrznego.

 

Wymienniki ciepła powietrze-powietrze marki Toshiba znacznie redukują obciążenia cieplne bądź grzewcze, jakie występują w systemach klimatyzacyjnych. Są też w stanie odzyskać do 75% ciepła i wilgoci z wywiewanego powietrza, przekazując je do nawiewanego świeżego powietrza zewnętrznego.

Procesy przepływu powietrza w wymienniku powietrze-powietrze

 

Tryb grzania w rekuperatorach ToshibaTryb grzania

Przez wymiennik przepływają dwa strumienie powietrza, chłodne zewnętrzne i ciepłe z pomieszczenia.

Do kanałów nawiewnych trafia świeże, czyste powietrze.

Tryb chłodzenia w rekuperatorach ToshibaTryb chłodzenia

Przez wymiennik przepływają dwa strumienie powietrza, gorące zewnętrzne i chłodniejsze z pomieszczenia.

Do kanałów nawiewnych trafia świeże, czyste powietrze.

Free cooling w rekuperatorach Toshiba

Free cooling

Świeże powietrze zewnętrzne przepływa w jednostce tylko przez sekcję filtracyjną z pominięciem sekcji wymiennika ciepła.

Tabela kombinacji

Plików:
pdf.png Tabela jednostek wewnętrzny VRF cz. 1 HOT
Data 2015-01-11 Wielkość pliku 152.34 KB Download 2 413 Pobierz

pdf.png Tabela jednostek wewnętrzny VRF cz. 2 HOT
Data 2015-01-11 Wielkość pliku 162.66 KB Download 2 470 Pobierz

pdf.png Tabela kombinacji VRF HOT

Zestawienie dla modeli standardowych i modeli o wysokiej sprawności

Data 2015-01-11 Wielkość pliku 109.69 KB Download 635 Pobierz

pdf.png Tabela wydajności VRF - linia business HOT
Data 2015-01-11 Wielkość pliku 130.78 KB Download 2 428 Pobierz

  • RozwiązaniaMIESZKANIOWE, KOMERCYJNE, BIZNESOWE
  • Elastyczność i trwałośćINSTALACJI I URZĄDZEŃ
  • Sprzedaż urządzeń601 821 128
  • Serwis i montaż601 554 477